Kalite Danışmanlık

Zaman ve Hız, Sizin için Önemli ise, Size verebilecegimiz bir hizmet, Mutlaka vardır...

Turizm Yatırım Belgesi

Turizm Yatırımı Belgesi Nedir?

Turizm Yatırımı Belgesi; Turizm sektörü yatırımlarında, Turizm tesislerinin mevzuata uygun nitelikte yapılmasını sağlamak, Sınıfını belirlemek ve bu şekilde nitelikli turizm yatırımlarında artış sağlayarak, ülke ve bölge ekonomilerine katkıda bulunulmasını sağlayan bir belgedir.

Turizm Sektöründe Turizm Yatırım Belgesini otel, motel, özel konaklama tesisi gibi turizm tesisleri için alabilirsiniz. Yönetmelikte belirtilmiş bazı tesisler için yatırım belgesi verilmesi, Değerlendirme Kurulunun vereceği karara bağlıdır. Turizm Desteklerinden yararlanmak için Turizm Yatırımı Belgesi alınması gerekmektedir. kültür turizm bakanlığı

En önemli desteklerden birisi yatırım teşvik belgesidir.

Yatırım Teşvik Belgesi yatırım yapılacak Otel için almayı planladığınız ithal ve yerli teçhizatları (Yatak, elbise dolabı, masa, sandalye, halı, kilim, televizyon, uydu, bilgisayar, buzdolabı ,fırın, pişirme aletleri gibi buna benzer bütün teçhizatlar) KDV ve Gümrük vergisi ödemeden almanızı sağlar.

Yatırım teşvik belgesinin sağladığı diğer destekleri öğrenmek için 0 312 229 33 94 numaralı telefondan bize ulaşarak yada Yatırım Teşvik Belgesi sayfasına ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Turizm Yatırımı Belgesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

1- Şirketi temsil ve ilzama yetkili kişilere ait noter tasdikli imza sirküleri

2- Ticaret Sicil Gazetesi

3- Tapu fotokopisi ve Kira Sözleşmesi

4- Projenin yapılabilirligine dair ilgili kurumdan alınmış yazı.

5- Başvuru Ücreti Dekontu

Turizm Yatırımı Belgesi Nasıl Alınır?

Yukarıda bahsi geçen evraklarla birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığına Müracaatta Bulunulur. Müracaat incelenerek herhangi bir eksik görülmedigi takdirde olura sunulur. Olur aldıktan sonra tarafınıza harç yazısı yazılır. Harç Yatırılır ve Belge Hazırlanarak imzaya sunulur.

Belge müracaatının olumlu olması ise profesyonel yardımlarla gerçekleşmektedir. Uygun bir proje hazırlanarak yapılan müracaatın olumlu olma olasılıgı çok yüksektir. Bize ulaşarak Dosyanızın profesyonel ce hazırlanıp sıkıntısızca olumlu sonuçlandırılmasını sağlaya bilirsiniz.

Turizm Yatırımı Belgesi süresi sonunda ya da tesis tamamlandığında Turizm İşletme Belgesi için başvurulması gerekir. Başvuruda bulunulmamış ise, söz konusu tesis için durum tespiti denetimi yapılır. Sonrasında ilgili yasa hükümleri gereğince tesis için işlem yapılır ve uygulanır. Bu bilgiye daha detaylı ulaşa bilmek için Turizm İşletme Belgesi sayfamızı ziyaret ede bilirsiniz.- Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesine ve Niteliklerine İlişkin Yönetmelik

- Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesine ve Niteliklerine İlişkin Yönetmeliğin Uygulama Tebliği

- Turistik Tesislerin Belge Ücretleri


Etiketler : Turizm Yatırım Belgesi | Turizm Yatırım Belgesi Nedir | Turizm Yatırım Belgesi Nasıl Alınır | Turizm Yatırım Belgesi İçin Gerekli Evraklar | Turizm Teşvikleri | Turizm Yatırım ve İşletmeleri Nitelikleri Yönetmeliği