Kalite Danışmanlık

İsgüm Kontrol Belgesi Nedir, Nasıl Alınır, Gerekli Evraklar Nelerdir.

İsgüm Kontrol Belgesi | İsgüm

isgüm kontrol belgesi

İsgüm Kontrol Belgesi Nedir ?

İsgüm Kontrol Belgesi; ithalatı yapılmak istenilen boya ve boya kimyasalları (benzol, toluen, Hekzan, white sprit, solvent, aerosol, çözücüler ve incelticiler) , sanayi yapıştırıcıları gibi. kimyasal ürünlerin işçi sağlığı ve güvenliği yönünden uygunluğunun denetlenmesi ve ithalatın kayıt altına alınması amacı ile verilen bir belgedir.

İthal edilmek istenilen ürün ithalatın yapılacağı Gümrük Kapısına gelmeden, İsgüm Kontrol Belgesi nin alınmış olması gerekmektedir.

İthal Ürün gümrüğe geldikten sonra İsgüm Kontrol Belgesi müracaat işlemlerine başlanılması, Kontrol belgesi onaylanana kadar ürünlerinizin gümrükte beklemesine ve bozulmasına sebep olabilecegi gibi gümrükte beklediği her gün için, ardiye ücreti ödemek zorunda kalırsınız.

ÖNEMLİ DUYURU !!
- Başvurular Elektronik ortamdan yapılacagı için; SGK da firma iş vereni olarak kayıtlı yetkili adına Elektronik imza (E-imza) alınması gereklidir.

İsgüm Kontrol Belgesi İçin Gerekli Evraklar
- Gümrük Müdürlüğünden Alınmış Tek Pencere (TPS)Şifresi
- SGK da kayıtlı işveren adına alınmış Elektronik(E-imza)imza
- Proforma Fatura
- MSDS (Malzeme Güvenlik Bilgi Formu) (13 Aralık 2014 tarihli, 29204 sayılı, "T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Zararlı Maddeler Ve Karışımlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formları Hakkında Yönetmeliğe göre hazırlanmış olması gereklidir. Firmamız Bünyesinde Sertifikalı kişi mevcuttur. Tarafımızcada hazırlanabilir. )

İsgüm Kontrol Belgesi Ücreti

2024 yılı itibari ile İsgüm Kontrol Belgesi Ücreti şöyledir;
- Kontrol Belgesi Harcı : 6.000,00 TL. (KDV dahil)

- İsgüm Kontrol Belgesi Gerektiren Ürünler Listesi 2024

- Bizimle irtibata geçerek sıkıntısızca işgüm kontrol belgenizi temin edebilirsiniz.


Etiketler : işgüm kontrol belgesi | işgüm kontrol belgesi nedir | işgüm kontrol belgesi ücreti | işgüm kontrol belgesi 2024 | işgüm kontrol belgesi formu | işgüm kontrol belgesi harcı | işgüm kontrol belgesi nasıl alınır | isgüm